XVIII Forum Nauczycielskie WSL

W dniach 29.02-01.03.2024r. Pani Iwona Kulikowska, Pani Justyna Kozak oraz Pan Konrad Słowiński wzięli udział w XVIII Forum Nauczycielskim WSL dla nauczycieli kształcących w zawodach technik logistyk oraz technik spedytor.

Pierwsze dnia odbyły się wizyty studyjne i zwiedzanie centrów dystrybucyjnych Zalando/GXO/DHL oraz Rohlig SUUS. Drugi dzień to udział stacjonarny w konferencji, której głównymi tematami był e-commerce. Odbyły się dwa bloki tematyczne:

I BLOK TEMATYCZNY – WIEDZA I ROZWÓJ, podczas którego odbyły się następujące wykłady:

➡️E-commerce – trendy rynkowe i kontekst intralogistyczny

Dariusz Górski, Dyrektor ds. e-commerce ITS Polska, STILL Polska Sp. z o.o.

➡️Trendy w e-commerce

Agata Mikiewicz, Zalando Logistics Operations Polska sp. z o.o.

➡️Akademia Kariery GXO, czyli nauka logistyki na przykładzie opłacalnych i zrównoważonych zwrotów

Marlena Rutowska, Katarzyna Krystek, GXO

II BLOK TEMATYCZNY – WARSZTAT I NARZĘDZIA, podczas którego odbyły się następujące wykłady:

➡️AI – kierunki rozwoju i możliwości wykorzystania w edukacji

dr inż. Michał Grabia, Wyższa Szkoła Logistyki

➡️Wirtualne laboratoria logistyczne

Jan Gębski, L-Systems Sp. z o.o.

➡️Rozwój kompetencji nauczycieli – wydawnictwa, pomoce dydaktyczne

Wyższa Szkoła Logistyki

➡️XV Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – podsumowanie zawodów I i II stopnia (nasi uczniowie zakończyli zmagania na 2 etapie)

➡️Sztuka budowania relacji – czyli co młodzi powinni wiedzieć o różnicach kulturowych i pokoleniowych w procesie budowania relacji służbowych

Dagmara Łuczka, Projektownia Wizerunku

➡️Podsumowanie Forum

Artur Olejniczak, Ilona Kużaj-Aydar, Wyższa Szkoła Logistyki

Były to dwa dni pełne wiedzy, nowości, praktycznej nauki i integracji środowiska nauczycieli z branży TSL.

Dziękujemy Wyższa Szkoła Logistyki – WSL za organizację konferencji. Do zobaczenia za rok!

XVIII Forum Nauczycielskim WSL