Wiktoria Pieczątkowska z tytułem finalistki i zwyciężczyni okręgu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

  • Post Category:Informacje

Wiktoria Pieczątkowska wygrywa okręg i zdobywa najlepszy wynik podczas II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej Organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2023/2024

15 marca 2024 r. w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału walczyli o atrakcyjne nagrody. Olimpiada skierowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych branżą TSL.

W tegorocznej edycji Olimpiady Logistycznej zadanie finałowe zostało przygotowane przez specjalistów z branży TSL. Na tym etapie finaliści musieli rozwiązać i uzasadnić przedstawiony problem logistyczny. Zadanie finałowe było skonstruowane w taki sposób, aby każdy z uczestników, w oparciu o własną wiedzę, mógł sobie z nim bez trudu poradzić. Rekordowa frekwencja w tym roku sprawiła, że konkurencja była duża, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Celem głównym Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

Wiktoria Pieczątkowska z klasy VBTL zdobyła tytuł finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej oraz uzyskała najlepszy wynik podczas II stopnia OOL.

Wiktorii dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i za wszystkie osiągnięcia w dziedzinie logistyki.                                                                                                                                                                             

Życzymy dużo sukcesów na kolejnej ścieżce edukacyjnej.

Iwona Kulikowska