Konkurs Poezji Śpiewanej

  • Post Category:Informacje

7 grudnia odbyła się kolejna edycja Międzypowiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej „Śpiewać każdy może” w tym roku pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”. Jury w składzie: Dyrektor ZSTiL Nr 2 w Grodzisku Maz. p. A. Chojnacki, Dyrektor Centrum kultury w Grodzisku Maz. p. P. Twardoch, Dyrektor Banku PEKAO S.A. p. H. Olszewska, Kapelmistrz Młodziżowej Orkiestry Dętej w Grodzisku Maz. p. T. Kiersling, dziennikarka Radia Bogoria p. Maria Barańska, pod przewodnictwem p. W. Hajdus przyznało następujące nagrody:

W kategorii szkoła podstawowa: I miejsce Patrycja Pruszyńska (SP nr 1 w Milanówku) , wykonawczyni utworu pt. Dziewczyna z 4G, II miejce Adrianna Kosiorek , wykonawczyni utworu pt.”Oczy tej małej”, III miejsce Gabrysia Pacholska (SP w Wiskitkach) wykonawczyni utworu pt., „Kolęda Cisza”, wyróżnienie dla Mai Romaniuk SP nr 6 w Grodzsiku Maz.) za piosenkę pt. „Dni, których nie znamy”.

W kategorii szkoła ponadpodstawowe: I miejsce Monika Marek, która zaśpiewała utwór pt. „Tango na głos, orkiestrę…”, II miejsce Anna Kuch (ZS nr 1 w Grodzsiku Maz.), która zaśpiewała utwór pt.”Okularnicy”, III miejsce Weronika Gałkowska (ZSTiL nr 2 w Grodzsiku Maz.) , która zaśpiewała utwór pt.”Miejcie nadzieję”. Wyróżnienie: Wiktoria Szwarc (LO w Błoniu) w piosence pt. „Deszcz, tak się trudno rozstać”.

Koncert młodych artystów był na wysokim poziomie, zarówno muzycznym, jaki słowa poetyckiego. W grudniowo-świątecznej scenografii przenieśliśmy się do krainy marzeń, subtelnych wyznań, nostalgii… Dzień pełen wrażeń estetycznych i kontaktu z wysoką kulturą.

Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! Dziękujemy także Paniom Bożenie Jałowieckiej i Annie Suskiej, nauczycielkom języka polskiego za organizację tego niezwykłego wydarzenia.