Tydzień Bezpieczeństwa

  • Post Category:Informacje

W ramach tygodnia bezpieczeństwa klasy IIIBti, IAti, IBti, IIZa, IIAlt, IIAti, IAs w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa wybrały się do kina na film MÓJ PIĘKNY SYN. Jest to film pod wieloma względami wyjątkowy. Nie tylko bowiem podejmuje ważną problematykę uzależnienia od narkotyków i zmagania się z tym nałogiem ze strony najbliższej rodziny narkomana, ale także, co najważniejsze, czerpie z prawdziwych opowieści syna i ojca. David Sheff opisał swoją walkę z nałogiem syna w powieści „Mój piękny syn”, a Nic Sheff opowiedział o wyczerpującym nałogu w publikacji „Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem”. Na podstawie tych dwóch książek powstał film.Historia przedstawiona w filmie skłania do wielu przemyśleń, które zostaną omówione podczas godzin wychowawczych.