Odbyła się VII NOC LOGISTYKI

  • Post Category:Komunikaty

22 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, odbyła się VII NOC LOGISTYKI w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku Nocy Logistyki towarzyszyły warsztaty modelarskie pod opieką Pani Renaty Wierzbickiej oraz festiwal kulinarny i zajęcia integracyjne z młodzieżą z Ukrainy pod opieką Pani Wicedyrektor Iwony Przybytniak. „Owoce i warzywa to też tworzywa”. Pod takim hasłem uczniowie 3 bs i 1 p wykonali smaczne i zdrowe środki transportu. Powstały także szkice „krajobrazu z transportem w tle”. Nasze wydarzenie to inicjatywa, która ma na celu rozwijanie zdolności, kreatywności, umiejętności i zainteresowań, uczy pracy zespołowej, pozwala wykorzystać wiedzę teoretyczną w konkursach, a także rozpowszechnia treści logistyczne, transportowe oraz spedycyjne wśród uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach technik logistyk i magazynier-logistyk. Noc Logistyki to nauka przez zabawę, prezentacja swoich pasji. Wieczór spędzony z logistyką pozwolił naszym uczniom bliżej poznać zagadnienia związane z logistyką, transportem, spedycją i przekonać młodych ludzi, że nauka na tym kierunku może być przyjemna i pozwoli z łatwością wkroczyć na rynek zawodowy. Podczas Nocy Logistyki zorganizowane były gry i zabawy logistyczne, warsztaty, pokazy, prezentacje, praca zespołowa oraz konkursy, które pozwoliły naszym uczniom poznać tematykę logistyki w szerszym zakresie niż tylko na lekcji. Podczas zabaw poznaliśmy logistykę na wesoło, czyli z odpadów tworzyliśmy środki transportu, odtąd odzysk i recykling nie jest już obcy naszym logistykom. Poprzez zabawę w logistyczne bingo, uczniowie mieli okazję poznać się lepiej i zintegrować. Antoni Rybka z klasy 3 btl podzielił się z nami swoim hobby – lotnictwem, które przedstawił w bardzo interesujący sposób. Może Ty też masz jakieś logistyczne pasje, którymi podzielisz się z nami? Zależy nam na tym, aby jak najlepiej kształcić młodych ludzi, którzy po skończeniu edukacji w naszej szkole wkroczą na rynek zawodowy. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło około 60 uczniów naszej szkoły. W większości byli to uczniowie z technikum logistycznego oraz branżowej szkoły kształcącej w zawodzie magazynier-logistyk. Podczas nocy logistyki rozstrzygnięte zostały konkursy na makiety i budowle logistyczne, na słownik logistyczny, gazetki, albumy, prezentacje hobby logistycznych. Konkurs wiedzy TL „Mistrz Logistyki” o Nagrodę Dyrektora Szkoły wygrał Mateusz Pieszczek z klasy 3 atl, tym samym zostając najlepszym logistykiem w szkole. Uczestnicy za udział w konkursach dostali pakiet gadżetów z nadrukiem i logiem Nocy Logistyki. Podczas zabaw i konkursów każdy w wyróżnionym zespole został nagrodzony upominkami. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie przy organizacji cyklicznego wydarzenia, jakim jest Noc Logistyki. Dziękuję Panu Dyrektorowi Andrzejowi Chojnackiemu i Staroście Panu Markowi Wieżbickiemu za wsparcie naszej inicjatywy, dzięki temu został przygotowany poczęstunek, każdy uczestnik dostał pamiątkowy pakiet gadżetów, a zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, Pani Wicedyrektor Iwonie Przybytniak i Pani Renacie Wierzbickiej za warsztaty towarzyszące, moim koleżankom Justynie Kozak, Jolancie Przybysz i Beacie Waś – jesteście wielkie! Absolwentce – Oliwii Kobus za fotorelację – jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy na Ciebie liczyć, Dawidowi Piotrowskiemu za obsługę radiowęzła, Aleksandrze Wyszyńskiej i Karolinie Kostrzewie reprezentantkom Szok Tv i logistyczkom kończącym już szkołę, Paniom z obsługi i przede wszystkim Wam – uczniom, za liczne przybycie, za super zabawę, za zaangażowanie, kreatywność i wykorzystywanie wiedzy zdobytej na lekcjach, za Wasze super zachowanie, za uśmiech na Waszych twarzach i za potwierdzenie, że to, co robimy, ma sens. Bo wszystko to dla Was i z myślą o Was. To daje nam siłę i już w głowie tworzą się pomysły na kolejne edycje, na których mam nadzieje będziecie! Super atmosfera wśród logistyków trwała całą noc.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Kierownik Szkolenia Praktycznego Iwona Kulikowska

VII Noc Logistyki
VII Noc Logistyki

VII Noc Logistyki
VII Noc Logistyki
VII Noc Logistyki
VII Noc Logistyki
VII Noc Logistyki
VII Noc Logistyki