„Śladami Hubala”

  • Post Category:Informacje

Po południu, w środę 29.09.2021r. uczniowie wzięli udział w historycznym maratonie filmowym zorganizowanym przez Profesorów: Panią Renatę Wierzbicką, Pana Macieja Kiełtykę oraz Pana Mariusza Krajewskiego, który zaprosił do nas Pana płk. Zbigniewa Kowalskiego. Wydarzenie to wprowadziło uczestników w tematykę obrony Polski we wrześniu 1939 r. i bohaterskiej walki mjr. Henryka Dobrzańskiego na Kielecczyźnie.  Projekcja filmu pt. „Hubal” w reż . Bohdana Poręby zobrazowała  losy oddziału kawalerii majora Dobrzańskiego (pseud. Hubal), ostatniej, regularnej jednostki wojsk II Rzeczypospolitej, która nie złożyła broni po przegranej kampanii wrześniowej. Natomiast 1 października młodzież z naszej szkoły pojedzie na wycieczkę „Śladami Hubala”, której przewodnikiem będzie płk. Zbigniew Kowalski.

Maraton filmowy
Maraton filmowy
Maraton filmowy